2012. március 31., szombat
Különböző anyagok és módszerek felhasználása egy alkotáson belül
Időről időre elgondolkodom azon, hogy mennyire kreatív foglalkozások ezek a kis kézműves délutánok nálunk. Hiszen valamilyen szinten korlátok közé vannak szorítva ilyenkor, bár legtöbbször együtt választjuk ki, hogy mi készüljön, választhatnak színeket, de kötött a forma, sokszor az anyag is behatárolt egy-egy alkotásnál. Persze sokszor közben is merülnek fel ötletek, így menet közben is alakul a projekt. Ha elkészült a "feladat", akkor a maradék anyagokból, festékből alkothatnak szabadon is. Ma egy olyan tavaszi képet választottam, ahol különféle technikákkal létrehoztunk egy alapot, aztán kiegészíthették saját elképzeléseik alapján a képet. Ez a kukac volt a vezértéma, mellé a műanyag flakonos technikával készültek virágok, közepük dugónyomdával, majd mindenki úgy folytatta a művét, ahogy kedve volt.
2012. március 30., péntek
Tojástartóból tulipán - tavaszi virágdísz
2012. március 29., csütörtök
Cseresznyefa - ásványvizes palackkal
Itt találtam az ötletet és annyira vidám, annyira tavaszi és főleg annyira egyszerű, hogy nekünk is ki kellett próbálnunk. Abszolút az újrahasznosítás jegyében dolgoztunk, mert a karton alap egy szétvágott karton doboz, amire egy fél literes ásványvizes palackkal nyomdáztunk. Ezen kívül csak fekete és rózsaszín (esetleg piros és fehér) festékre lesz szükségünk.
Nyuszis/baris ajtódísz
A Minden napra egy játék blogon volt egy játék, az erre beérkezett alkotások között találtam ezt, ami alapján mi is elkészítettük a saját variációnkat.
Spatula nyuszi
A fa spatulát barnára festjük, filcből fület ragasztunk neki, amelynek a közepére rózsaszín textilfilccel megrajzoljuk a nyuszi fülének belsejét. Az archoz fehér és piros festéket készítünk elő. A kis ujjbegyeket belemártva a fehér festékbe két kis ujjnyomot készítünk egymás mellé a felső részére, ez lesz a nyuszi pofija, majd a két folt közé felülre készítünk egy piros foltot, ez lesz a nózi. Fekete filccel megrajzoljuk a szájat és a szemet, és készen is vagyunk.
2012. március 28., szerda
Papírtányér csibe
A tányért sárgára festették a lányok, majd száradás után félbe hajtottuk. A szárnya dekorkartonból vágott kör, amit félbevágtunk és a két oldalára felragasztottunk. Ha van otthon színes dekortoll, akkor abból is készülhet a szárny. A csőr narancssárga fotókartonból vágott és félbehajtott háromszög. Mozgó szemet kaptak, de nyugodtan rajzolhatunk is, úgy is helyesek lesznek.
Újabb nyuszik
Papírtányér nyuszi
Nagyon szeretem ezeket a papírtányér alkotásokat, mert egyszerűek, egészen kicsi gyerekkel is megvalósíthatóak - a 22 hónapos Panni már profin fest - és kedves dolgok születnek a lelkes kis kezek között.
Szolgálati közlemény
2012. március 15., csütörtök
Kokárda helyett/mellett
2012. március 8., csütörtök
Gombaház
Zsófi és Luca készítette ezt a nagyon ötletes húsvéti dekorációt. Az itthoni változatból én kihagytam a mécsest, csak egy kis nyuszifészek készült. Fa nyuszival, ékszergyurma gombával, fa és zseníliadrót virággal. Az oviban viszont minden reggel a reggelizőasztalon ég egy kis gyertya, amíg esznek a gyerekek. Ide készült a gombaház, ahol a szorgos nyuszi festi a tojásokat húsvétig. Benne műanyag ledes mécses van, biztonsági okokból. A gomba ékszergyurmából készült.
Gombok
Az egyik kedvenc kreatív blogom a Gombvilág, nagyon jó ötleteket lehet találni az oldalon.
Most ezt a képkeretet készítettem el, Anyu szülinapjára. Maga a keret fa spatulákból készült, saját ékszergyurma gombokkal, illetve néhány gyárival kiegészítve.
Korábban pedig Dorka névnapjára készítettem el egy ehhez hasonló pólót. Ahhoz mondjuk nem mertem gyurmagombot használni, mert gyerekruha lévén elég sokat van mosásban. A fa törzsét egyszerűen textilfilccel rajzoltam a fehér pólóra és zöld és piros gombokat használtam az almafa fazon megteremtéséhez.